5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1) - Кина Ningbo мајстор Soken електротехника

5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)

5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)

Краток опис:

-Производство Description- Точка RT243-1 вртливиот преклопник со 5 Позиција безбедносни сертификати CQC VDE K UL -Производство Specification- Оценка 250VAC 16A T100 Отпор на контакт 100MΩ Макс Диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал. 3000VAC 5s за терминал и земјата издржат напонот 1500VAC / min Работна температура -25 ~ 85 ° C отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Мин Електрични Живот ≥1 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,15 ~ 1,5 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 700000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ / ДП / Western Union / paypa
 • детали за производот

  Тагови производ

  -Производство Description-

  точка  RT243-1 вртливиот преклопник со 5 став
  сертификати за безбедност  CQC VDE K UL

  -Производство Specification-

  Рејтинг 250VAC 16A T100
  отпор на контакт 100MΩ Макс
  диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал. 3000VAC 5S за терминал и земјата
  издржат напонот 1500VAC / min
  Работна температура -25 ~ 85 ° C
  отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Min
  електрични живот ≥10,000 циклуси
  домување материјал PA66
  Притискање на копчето компјутер

  - -Производство материјал-

  база пластика најлон 66
  копче пластика компјутер
  Бакарни делови како што се терминал бакар
  Терминал површинска обработка сребро позлата
  контакт Ag или Композитен сребро
  пролет волфрам челик
  Капак  пластични компјутер

  - предност -

  . CQC, TUV, К, одобрени RoHS
  . Се користи за дома апаратот и електронска опрема
  . Обработка како што се бара
  . Прилагодено направени според вашите примероци, цртежи, слики или фотографии

  -Производство Display-
  5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)

  -Company Display-

  Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на електрични апарати и апарати Контролери филијала на CEEIA. Ние сме професионални производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на разни прекинувачи, вклучувајќи Рокер прекинувачи, ротирачки прекинувачи, со притискање на копчето прекинувачи, Клучни прекинувачи, индикатор светла кои се широко се користат во различни области како што се апарати за индустриски објекти , инструменти и метри, опрема за комуникација, фитнес и убавина апарат.

  5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)
  инсталација цртање5 Позиција вртливиот прекинувач за греење (RT243-1)

  -Зошто изберете нас-

  . Ние сме специјализирани во ова поле повеќе од 20 години, со добар квалитет и прилично конкурентна цена
  . Различни дизајни, обезбеди професионална & Original Модерен дизајн, со повеќе од илјада дизајни
  . Оригиналниот производител со директен фабрика цена, конкурентна и модно
  . Висок стандард за контрола на квалитет за управување со
  . Мали цел прифатливо: 1000pcs се добредојдени
  . Безбеден начин на плаќање: T / T, Western Union, се достапни
  . Навремена испорака и најниска цена превозот: Ние можеме да брод во рок од 30 дена за општа цел
  . ОЕМ достапни Клиенти дизајни се топло добредојде

  -Како да се најде нас-

  Веб-страница: http: //chinasoken.en.alibaba.com или www.chinasoken.com
  Продажба: Џули Грејс Тел: (574) 88847369
  Додај. Бр.19 Zong Јан Rd, индустриска зона, Xikou, Ningbo, Кина


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !