Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1 - Кина Ningbo мајстор Soken електротехника

Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1

Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1

Краток опис:

Спецификација Оценка 16А 250VAC (TUV) Operatingtemperature -25 ~ 125ºC за контакт отпор 100mΩ Макс Отпор на изолација 100mΩ Мин Електричен работен век 10000cycles (16А 250VAC) кои се применуваат стандардните IEC61058-1 Материјал листа Контакт месинг нога T = 0.8mm Контакт Сребрена легура терминали месинг Т = 0.8mm случај PA66 Притисни бар PA66 влечење на производот прикажување компанијата introductionNingbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е ме директор ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,15 ~ 1,5 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 700000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ / ДП / Western Union / paypa
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација

  Рејтинг 16А 250VAC (TUV)
  Работна
  температура
  -25 ~ 125ºC
  контакт отпор 100mΩ Макс
  отпор на изолација  100mΩ мин
  Електричен работен век 10000cycles (16А 250VAC)
  важечките стандарди IEC61058-1

  материјал листа

  контакт нога Месинг T = 0.8mm
  контакт сребрена легура
  терминали Месинг T = 0.8mm
  случај PA66
  притисни бар PA66 

  цртеж
  Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1

  производ дисплеј
  Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1 

  Компанија воведувањето
  Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на електрични апарати и апарати Контролери филијала на CEEIA. Ние сме професионални производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на разни прекинувачи, вклучувајќи Рокер прекинувачи, ротирачки прекинувачи, со притискање на копчето прекинувачи, Клучни прекинувачи, индикатор светла кои се широко се користат во различни области како што се апарати за индустриски објекти , инструменти и метри, опрема за комуникација, фитнес и убавина апарат.
  Soken Притиснете го копчето прекинувач PS25-16-1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !