За нас

NINGBO MASTER SOKEN ELECTRICAL CO.LTD.основана во 1996 година, е член на директор на филијалата за контролори за електрични додатоци и уреди на CEEIA.Ние сме професионални производители ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на различни прекинувачи, вклучително и рокерски прекинувачи, ротирачки прекинувачи, прекинувачи со копче, прекинувачи со клучеви, индикаторски светла кои се широко користени во различни области како што се индустриски капацитети за домашни апарати , Инструменти и метри, комуникациска опрема, апарати за фитнес и убавина и така натаму…

Фабриката зазема25.000 ㎡на просторот за работилница во прилог на16.000 ㎡на дворниот простор.Над 1000луѓе работат за организацијата, вклучувајќи високи R&D и технички професионалци.Произведува повеќе од150 милиони парчиња годишно.

ПРОИЗВОДКАТЕГОРИЈА

NINGBO MASTER SOKEN ELECTRICAL CO.,LTD

Сертификат

  • VDE
  • UL1
  • RT3-1
  • 2019 ISO9001

НАШИ ПРЕДНОСТИ

Над 20 години искуство

Над 20 години искуство

Нашите производи се движат во преклопни прекинувачи, ротирачки прекинувачи, прекинувачи со копчиња, прекинувачи со клучеви и индикаторски светла.

Месечниот производ е висок

Месечниот производ е висок

Компанијата има вработени повеќе од 1000, вклучително истражување и развој и технички инженери над 50. годишното производство е над 150 милиони парчиња.

Водечки претпријатија во Кина

Водечки претпријатија во Кина

Ningbo Master Soken Electrical Co., Ltd.е директор член на кинеската асоцијација за индустрија за електрични апарати во врска со гранката за електрични додатоци и домашни контролори.

Кредитна гаранција

Кредитна гаранција

Повеќето од производите имаат добиено UL, VDE, TUV, ENEC, KEMA, K, CQC, CCCD безбедносни одобренија и сертификати и се во согласност со RoHS.

Партнери