За нас -. Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, ООД

за нас

Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd. е член директор на Здружението на Кина Апарати индустрија во однос на електрична опрема и дома контролер гранка. Ние сме стручни во истражување и развој, проектирање и производство на различни видови на прекинувачи. Нашите производи се движат во рокер прекинувачи, ротирачки прекинувач, копче прекинувачи, клучните прекинувачи и индикатор светла. Предметите се широко се користат во многу области, како што се апарати за домаќинство, индустриски објекти, опрема за комуникација, метри и instuments со тело за изградба на козметички опрема итн

Нашата компанија се наоѓа во јужното крило на Yangtze реката Делта со економски полет, каде што е познатиот пет ниво националниот сценско место-Xikou Ningbo. Фабриката има предност животната средина, со многу удобен транспорт. Фабриката зафаќа 16.000 квадратни метри, како во дворот и 25.000 квадратни метри на работилници. Компанијата има повеќе од 1000 вработени, вклучувајќи R & D и техника инженери над 50 годишното производство е над 150 милиони парчиња. Нашата компанија е во првото ниво на домашните браќа занает.

Нашата компанија донесе квалитет систем за управување на ISO19001 во јули, 1997 година и passeded ISO14001Environmental систем за управување во октомври, 2004 година системи стануваат се повеќе совршена со Ceaselessness процес PDCA циклус. SOKEN како бренд, тоа е Жеџијанг познатиот бренд и производи Ningbo познатиот бренд. Компанијата изградена лабораторијата во согласност со UL TUV инспекција стандард. Повеќето од производите имаат добиено UL, VDE, TUV, ENEC, Кема, К, CQC, CCCD одобренија и сертификати за безбедност и RoHS-компатибилен.

 Компанијата ќе продолжи да се применува на мислење за управување со "квалитет и услуга" и продолжи подобрување на совршенството на квалитетот со севкупното услуга. Се надеваме дека ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи барањата на нашите клиенти во максимален степен.

agfag


WhatsApp Online Chat !