Soken на исклучување преклопникот - Кина Ningbo мајстор Soken електротехника

Soken на исклучување преклопникот

Soken на исклучување преклопникот

Краток опис:

Спецификација Оценка 16А 250VAC Operatingtemperature -25 ~ 85ºC Контакт отпор 100mΩ Макс Отпор на изолација 100mΩ Мин Електричен работен век 10000cycles (16А 250VAC) кои се применуваат стандардните IEC61058-1 Материјал листа Контакт месинг нога T = 0.8mm Контакт Сребрена легура терминали месинг Т = 0.8mm случај PA66 влечење производ дисплеј компанија introductionNingbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на ...


детали за производот

Тагови производ

спецификација

Рејтинг 16А 250VAC 
Работна
температура
-25 ~ 85ºC
контакт отпор 100mΩ Макс
отпор на изолација  100mΩ мин
Електричен работен век 10000cycles (16А 250VAC)
важечките стандарди IEC61058-1

материјал листа

контакт нога Месинг T = 0.8mm
контакт сребрена легура
терминали Месинг T = 0.8mm
случај PA66
   

цртеж
Soken на исклучување преклопникот

производ дисплеј
Soken на исклучување преклопникотSoken на исклучување преклопникотSoken на исклучување преклопникот 

Компанија воведувањето
Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на електрични апарати и апарати Контролери филијала на CEEIA. Ние сме професионални производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на разни прекинувачи, вклучувајќи Рокер прекинувачи, ротирачки прекинувачи, со притискање на копчето прекинувачи, Клучни прекинувачи, индикатор светла кои се широко се користат во различни области како што се апарати за индустриски објекти , инструменти и метри, опрема за комуникација, фитнес и убавина апарат.
Soken на исклучување преклопникот


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !