LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова - Кина Ningbo мајстор Soken електротехника

LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова

LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова

Краток опис:

-Производство Description- Модел PS18-16 Притиснете го копчето прекинувач функција Push на- убивам / Притисни на (мајка) -Производство Specification- СЕРТИФИКАТИ CQC TUV отценети оптоварување 16А 250VAC или 0.5A 12VAC Отпор на контакт 100MΩ Макс Диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал. 3000VAC 5s за терминал и земјата издржат напонот 1500VAC / min Работна температура -25 ~ 85 ° C отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Мин Електрични Живот ≥10,000 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,15 ~ 1,5 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 700000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: ТТ / ДП / Western Union / paypa
 • детали за производот

  Тагови производ

  -Производство Description-
  модел PS18-16 Притиснете го копчето прекинувач
  функција Притиснете го на- убивам / Притисни на (мајка)
  -Производство Specification-
  СЕРТИФИКАТИ CQC TUV 
  отценети оптоварување 16А 250VAC или 0.5A 12VAC
  отпор на контакт 100MΩ Макс
  диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал. 3000VAC 5S за терминал и земјата
  издржат напонот 1500VAC / min
  Работна температура -25 ~ 85 ° C
  отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Min
  електрични живот ≥10,000 циклуси
  домување материјал PA66
  Притискање на копчето компјутер
  - -Производство материјал-
  база пластика најлон 66
  копче пластика компјутер
  Бакарни делови како што се терминал бакар
  Терминал површинска обработка сребро позлата
  контакт Ag или Композитен сребро
  пролет волфрам челик
  Капак  пластични компјутер
  - предност -
  . CQC, TUV, К, одобрени RoHS
  . Се користи за дома апаратот и електронска опрема
  . Обработка како што се бара
  . Прилагодено направени според вашите примероци, цртежи, слики или фотографии

  -Производство Display-
  LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокаловаLED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокаловаLED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова

  -Company Display-

  Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на електрични апарати и апарати Контролери филијала на CEEIA. Ние сме професионални производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на разни прекинувачи, вклучувајќи Рокер прекинувачи, ротирачки прекинувачи, со притискање на копчето прекинувачи, Клучни прекинувачи, индикатор светла кои се широко се користат во различни области како што се апарати за индустриски објекти , инструменти и метри, опрема за комуникација, фитнес и убавина апарат.

  LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова
  инсталација цртање
  LED Поле 1 Притиснете го копчето Switch во црвена, зелена, портокалова

  -Зошто изберете нас-
  . Ние сме специјализирани во ова поле повеќе од 20 години, со добар квалитет и прилично конкурентна цена
  . Различни дизајни, обезбеди професионална & Original Модерен дизајн, со повеќе од илјада дизајни
  . Оригиналниот производител со директен фабрика цена, конкурентна и модно
  . Висок стандард за контрола на квалитет за управување со
  . Мали цел прифатливо: 1000pcs се добредојдени
  . Безбеден начин на плаќање: T / T, Western Union, се достапни
  . Навремена испорака и најниска цена превозот: Ние можеме да брод во рок од 30 дена за општа цел
  . ОЕМ достапни Клиенти дизајни се топло добредојде

  -Како да се најде нас-

  Website:https://chinasoken.en.alibaba.com   or  www.chinasoken.com
  Продажба: Џули Грејс Тел: (574) 88847369  
  Додај. Бр.19 Zong Јан Rd, индустриска зона, Xikou, Ningbo, Кина

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !