Најлонски ротационен прекинувач со 4 позиции (RT234-1)

Најлонски ротационен прекинувач со 4 позиции (RT234-1)

Краток опис:

—Опис на производството— Ставка RT234-1 Безбедносни сертификати CQC VDE K UL —Спецификација на производство— Оцена 250VAC 16A T100 Отпор на контакт 100MΩ Максимален диелектричен интензитет 1500VAC/ 5S за терминал и терминал.3000VAC 5s за терминал и заземјување Издржлив напон 1500VAC/мин Работна температура -25~85°C Отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Мин. Електричен век ≥10.000 циклуси Материјал за куќиште PA66 Копче за притискање PC –-Prod...


 • FOB Цена:0,15-1,5 американски долари/парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:700000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Нингбо или Шангај
 • Услови на плаќање:TT/DP/Western Union/paypa
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  -Опис на производството-
  Ставка  RT234-1
  Сертификати за безбедност  CQC VDE K UL
  - Спецификација на производство -
  Рејтинг 250VAC 16A T100
  Контакт отпор 100 MΩ Макс
  Диелектричен интензитет 1500VAC/ 5S за терминал и терминал.3000VAC 5s за терминал и заземјување
  Издржи напон 1500 VAC/мин
  Работна температура -25~85°C
  Отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Мин
  Електричен живот ≥ 10.000 циклуси
  Материјал за домување PA66
  Притискање на копчето PC
  -- Материјал за производство -
  Основна пластика Најлон 66
  Пластика на копчиња PC
  Бакарни делови како терминал Бакар
  Третман на завршна површина Позлата
  Контакт Ag или Композитно сребро
  Пролет Волфрам челик
  Покријтепластика PC
  - Предност -
  .CQC, TUV, K, RoHS одобрени
  .Се користи за домашни апарати и електронска опрема
  .Обработка како што барате
  .Прилагодено направени според вашите примероци, цртежи, слики или фотографии

  -Приказ на производство-
  rt234-a2 rt234-a1 rt234-a3

  - Приказ на компанијата -

  Ningbo Master Soken Electrical Co., Ltd. основана во 1996 година, е член на директор на филијалата за електрични додатоци и контролори на апарати на CEEIA.Ние сме професионални производители ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на различни прекинувачи, вклучително и рокерски прекинувачи, ротирачки прекинувачи, прекинувачи со копче, прекинувачи со клучеви, индикаторски светла кои се широко користени во различни области како што се индустриски капацитети за домашни апарати , Инструменти и мерачи, комуникациска опрема, Апарати за фитнес и убавина.

  Најлонски ротационен прекинувач со 4 позиции (RT234-1)
  Цртеж за инсталацијаНајлонски ротационен прекинувач со 4 позиции (RT234-1)

  - Зошто да не одберете нас -
  .Ние сме специјализирани во оваа област повеќе од 20 години, со добар квалитет и прилично конкурентна цена
  .Разновидност на дизајни, Обезбедете професионални и оригинални модерни дизајни, со повеќе од илјадници дизајни
  .Оригинален производител со директна фабричка цена, конкурентен и модерен
  .Висок менаџмент Стандард за контрола на квалитетот
  .Прифатлива е мала нарачка: 1000 парчиња се добредојдени
  .Сигурни услови за плаќање: T/T, Western Union, се достапни
  .Навремена испорака и најниска цена за испорака: Можеме да испорачаме во рок од 30 дена за општа нарачка
  .ОЕМ е достапен, дизајните на клиентите се топло добредојдени

  - Како да не најдете -

  Веб-страница: https://chinasoken.en.alibaba.com или www.chinasoken.com
  Продажба: Julie Grace Тел: (574)88847369
  Додај: бр. 19 Зонг Јан Р., Индустриска зона, Ксику, Нингбо, Кина

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи