UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55 - Кина Ningbo мајстор Soken електротехника

UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55

UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55

Краток опис:

-Производство Description- Точка RK1-17A преклопникот Функција ON-OFF -Производство Specification- сертификат CQC, TUV, VDE, UL, Кема, ENEC, CB отценети оптоварување 16A 250V AC Отпор на контакт 100MΩ Макс Диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал . 3000VAC 5s за терминал и земјата издржат напонот 1500VAC / min Работна температура -25 ~ 85 ° C отпор на изолација 500VDC, 100MΩ мин ...


детали за производот

Тагови производ

-Производство Description-
точка RK1-17A  преклопникот
функција

 ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО 

-Производство Specification-

 

Сертификат  CQC, TUV, VDE, UL, Кема, ENEC, CB
отценети оптоварување  16A 250V AC
отпор на контакт 100MΩ Макс
диелектрична Интензитет 1500VAC / 5S за терминал и терминал. 3000VAC 5S за терминал и земјата
издржат напонот 1500VAC / min
Работна температура -25 ~ 85 ° C
отпор на изолација 500VDC, 100MΩ Min
електрични живот ≥10,000 циклуси
домување материјал PA66
Притискање на копчето компјутер
- -Производство материјал-
база пластика најлон 66
копче пластика компјутер
Бакарни делови како што се терминал бакар
Терминал површинска обработка сребро позлата
контакт Ag или Композитен сребро
пролет волфрам челик
Капак  пластични компјутер
- предност -
. CQC, TUV, КЦ, одобрена RoHS
. Се користи за дома апаратот и електронска опрема
. Обработка како што се бара
. Прилагодено направени според вашите примероци, цртежи, слики или фотографии

-Производство Display-
UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55
Моментално SPST преклопникот со UL сертификат

-Company Display-

Ningbo мајстор Soken Електрични копродукции, Ltd основана во 1996 година, е член директорот на електрични апарати и апарати Контролери филијала на CEEIA. Ние сме професионални производителот се ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на разни прекинувачи, вклучувајќи Рокер прекинувачи, ротирачки прекинувачи, со притискање на копчето прекинувачи, Клучни прекинувачи, индикатор светла кои се широко се користат во различни области како што се апарати за индустриски објекти , инструменти и метри, опрема за комуникација, фитнес и убавина апарат.

Моментално SPST преклопникот со UL сертификат
инсталација цртање
UL листата на исклучување на преклопникот 16А 250VAC T100 / 55

-Зошто изберете нас-
. Ние сме специјализирани во ова поле повеќе од 20 години, со добар квалитет и прилично конкурентна цена
. Различни дизајни, обезбеди професионална & Original Модерен дизајн, со повеќе од илјада дизајни
. Оригиналниот производител со директен фабрика цена, конкурентна и модно
. Висок стандард за контрола на квалитет за управување со
. Мали цел прифатливо: 1000pcs се добредојдени
. Безбеден начин на плаќање: T / T, Western Union, се достапни
. Навремена испорака и најниска цена превозот: Ние можеме да брод во рок од 30 дена за општа цел
. ОЕМ достапни Клиенти дизајни се топло добредојде

-Како да се најде нас-

Website:https://chinasoken.en.alibaba.com   or  www.chinasoken.com
  
Додај. Бр.19 Zong Јан Rd, индустриска зона, Xikou, Ningbo, Кина

-Rocker Модел Description-
Моментално SPST преклопникот со UL сертификат


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !